Tüm Duyurular

60 Safe Marble Production through Raising Awareness and Sharing Experience (TUMM...
Proje Genel Bilgileri
Farkındalık Artırımı ve Deneyim Paylaşımı Yoluyla Güvenli Mermer Ocak İşletmeciliği Projesi (TÜMMER Projesi), Türkiye ile Avrupa Birliği arasında Katılım Öncesi Mali Yardım (IPA) aracı ile “İstihdam, Eğitim ve Sosyal Politikalar Operasyonel Programı” kapsamında Türkiye ile Avrupa Birliği arasında Katılım Öncesi Mali Yardım (IPA) için Avrupa Birliği İş Sağlığı ve Güvenliğini Geliştirme Hibe Programı ile finanse edilmiştir. Proje, Sözleşme Makamı olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı (İKG PRO) tarafından yürütülmekte ve izlenmektedir ve Programın Operasyon Faydalanıcısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü'dür (İSGGM). TREESP1.1OHSMS/P-03/60 sözleşme numaralı projemiz 01.02.2021 tarihinde uygulanmaya başlamıştır. 14 aktivite altında yürütülen projemizin uygulama süresi 6 ay uzatma ile birlikte 22 ay olup, projemiz 30.11.2022 tarihinde sona ermiştir. Proje uygulaması Ankara ve iki pilot il olan Muğla ve Sivas’ta yürütülmüştür.
Haberler
Kapanış Toplantımız Gerçekleşti Albüm
22 Kasım 2022 Salı, Ankara
Kapanış Toplantımız Gerçekleşti

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından, İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında finanse edilen “Farkındalık Artırımı ve Deneyim Paylaşımı Yoluyla Güvenli Mermer Ocak İşletmeciliği” projemizin kapanış toplantısı 22 Kasım 2022 Salı günü 10.00- 16.00 saatleri arasında Ankara’da Monec Hotel’de gerçekleştirilmiştir.

Kapanış toplantımız; Muğla Mermerciler Derneği Başkanı Sn. Mustafa ERCAN’ın, TÜMMER Başkanı Sn. Hanifi ŞİMŞEK’in, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür Yardımcısı Sn. Fatih DUMANLI’nın, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Sn. Levent Kenan KİBAR’ın ve Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Daire Başkanı Sn. Süreyya ERKAN’ın açılış konuşmaları ile başlamıştır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan, MAPEG’den, MTA’dan, Yüksek Fen Kurulu’ndan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan bürokratların, Sivil Toplum Kuruluşları başkan ve üyelerinin ve sektörümüzden temsilcilerin katıldığı programımıza 140 davetlimiz katılım sağlamıştır.
Toplantımız, açılış konuşmalarını takiben TÜMMER Projesi Özelinde İş Sağlığı ve Güvenliği Paneli ile devam etmiştir. AMD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mehmet YILMAZ’ın moderatörlüğünde yapılan panelde TÜMMER Projesi Lideri Sn. Süleyman BALIBEY, TMD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ali EMİROĞLU, MİSGEP Teknik Destek Bileşeni Takım Lideri Sn. Gökhan GÜLER, MAPEG Genel Müdür Başdanışmanı Sn. Mustafa SEVER ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından Maden Mühendisi Sn. Mehmet Eren SÖKMEN panelist olarak söz almıştır. Maden, mermer ve doğaltaş sektöründe yaşanan iş kazalarının, risklerin ve istatistiklerinin görüşüldüğü panelde çözüm yolları istişare edilmiş; kamunun, işverenin ve çalışanların üzerine düşen görev ve sorumluluklara değinilmiştir.

Panelin ardından proje paydaşlarımız olan Muğla Mermerciler Derneği’ne ve Sivas Doğaltaş ve Madenciler Derneği'ne proje sürecindeki destek ve katkılarından dolayı plaketleri takdim edilmiştir. Muğla Mermerciler Derneği Başkanı Sn. Mustafa ERCAN’a, plaketini MİSGEP Teknik Destek Bileşeni Takım Lideri Sn. Gökhan GÜLER verirken, Sivas Doğaltaş ve Madenciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Süleyman BALIBEY’e plaketini İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Sn. Levent Kenan KİBAR vermiştir.

Proje paydaşlarımıza teşekkürümüzün ardından sektörümüze verdiği destekleri yadsınamayacak olan Ege Maden İhracatçıları Birliği geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mevlüt KAYA’ya ve İstanbul Maden İhracatçıları Birliği geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Aydın DİNÇER’e teşekkürlerimizi sunmak üzere TÜMMER Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Hanifi ŞİMŞEK hediyelerini takdim etmiştir.

Projemizin kapanış toplantısına AB Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığından İzleme Uzmanımız Sn. İsmail Taner ÇAKIR, İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanı Sn. Emriye YILMAZ MOLLASALİHOĞLU, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından Tematik Uzmanlarımız Sn. Alpay BULUT ve Sn. Mehmet Eren SÖKMEN katılım sağlamıştır.

Toplantımız projemiz kapsamında hazırlanan mermer ocaklarında gerçekleşmesi olası iş kazalarının simüle edildiği 7 sanal gerçeklik senaryosunun tanıtımı ile devam ederken davetlilerimize projemizin görünürlük faaliyetleri kapsamında basılan materyaller hediye olarak verilmiştir.

11 Eylül 2022 PazarSivas Eğitimlerine Başlanıyor
17 Haziran 2022 CumaMuğla Eğitimlerine Başlanıyor
15 Nisan 2022 CumaEğitim Kitlerimiz Hazırlandı.
10 Aralık 2021 CumaMERSEM 2021'e Katıldık
26 Kasım 2021 CumaKısa Film Çekimleri İçin Mermer Ocağındaydık
13 Kasım 2021 CumartesiMİSC ile Mermer Sahası Gezisi
19 Ekim 2021 SalıDİSİAD'dan Birliğimize Ziyaret
19 Ekim 2021 SalıDİSİAD'dan Birliğimize Ziyaret
30 Eylül 2021 PerşembeTematik İzleme Ziyareti
28 Eylül 2021 SalıISO 9001: Kalite Yönetim Sistemi Eğitimleri 2. Gün
22 Eylül 2021 ÇarşambaISO 9001: Kalite Yönetim Sistemi Eğitimleri
11 Haziran 2021 CumaGörünürlük Materyalleri
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerEtkinliklerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Safe Marble Production through Raising Awareness and Sharing Experience (TUMMER Project) Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2023 TÜM MERMER DOĞALTAŞ VE MAKİNALARI ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ
genelsekreterlik@tummer.org.tr Tel:3124408063 Faks:3124408063