Tüm Duyurular

TREESP2.3.TUYEP/P-03/23 DESOB Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Merkezi
Proje Genel Bilgileri
Haberler
DESOB MESLEKİ YETERLİLİK BELGELENDİRME MERKEZİ PROJESİ BASIN DUYURUSU Albüm
30 Aralık 2020 Çarşamba, DİYARBAKIR
DESOB BÜNYESİNDE MESLEKİ YETERLİLİK BELGELENDİRME MERKEZİ KURULUYOR

Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliği kapsamında geliştirilen Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı’nın “İstihdam, Eğitim, Sosyal Politikalar” bileşeni altında Voc-Test III Hibe Programı uygulanmaktadır. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen söz konusu hibe programı, Sözleşme Makamı olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülmekte ve izlenmektedir. Programın Operasyon Faydalanıcısı Mesleki Yeterlilik Kurumu’dur.

Birliğimiz olarak yukarıda belirtilen hibe çağrısı kapsamında “DESOB Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Merkezi” projesini hayata geçirmiş bulunuyoruz.

DESOB Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Merkezi projesi ile nitelikli ve sertifikalı esnaf ve sanatkar sayısının artırılması için DESOB bünyesinde TÜRKAK tarafından akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş DESOB VOC-Test Merkezi kurulacaktır. Merkezimiz ilk aşamada, Kuaförlük, Cilt Bakım Uygulayıcısı, Güzellik Uzmanı ve Makyaj Uygulayıcısı alanlarında mesleki belgelendirme yapabilen akredite bir kurum haline gelecektir. Bunun yanında Havuz Operatörü ve Halı Temizleme Bakım Elemanı mesleklerinin de ulusal meslek standartlarını revize ederek mesleki yeterliliklerini oluşturacaktır.

Bu proje ile DESOB, Diyarbakır’da nitelikli ve sertifikalı işveren ve çalışan sayısını artırmanın yanında iş arayanlar, çalışanlar ve işverenler arasında Ulusal Yeterlilik Sistemi konusunda farkındalığın artmasına yönelik faaliyetler gerçekleştirecektir.

Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği DESOB Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Merkezi Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 DİYARBAKIR ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ
baydemir_2005@hotmail.com Tel:4122525690 Faks:4122525693