Tüm Duyurular

TREESP2.1.IQSES/242 Special Education Requires Effort
Proje Genel Bilgileri
Özel Eğitim Emek İster Projesi
Haberler
Özel Öğrencilerimizin Ailelerine Yönelik Konferans Düzenlendi Albüm
30 Temmuz 2022 Cumartesi, Bingöl Üniversitesi Fuat Sezgin Konferans Salonu
Müdürlüğümüz ve Bingöl Üniversitesi ile ortak yürütmüş olduğumuz " Özel Eğitim Emek İster" Projesi kapsamında Prof. Dr. Atilla Cavkaytar'ın konuşmacı olarak katıldığı Engelli Bireylerin Ailelerine Yönelik İletişim ve Sosyalleşme Eğitimi konferansı düzenlendi.

Müdürlüğümüz ve Bingöl Üniversitesi ile ortak yürütmüş olduğumuz " Özel Eğitim Emek İster" Projesi kapsamında Prof. Dr. Atilla Cavkaytar'ın konuşmacı olarak katıldığı Engelli Bireylerin Ailelerine Yönelik İletişim ve Sosyalleşme Eğitimi konferansı düzenlendi.

''Özel Eğitim Emek İster'' Projesi kapsamında Bingöl Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonunda Ailelerimize yönelik konferans düzenlendi.

Prof. Dr. Atilla Cavkaytar'ın konuşmacı olarak katıldığı konferansa Bingöl Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Muzaffer Arslan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil Yücel, özel öğrencilerimiz, öğrenci velilerimiz, Rehabilitasyon merkezlerimizin yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Bingöl Üniversitesi Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Rehberlik ve Araştırma Merkezinin iş birliğinde yürütülen, aynı zamanda Ülkemizin ve Avrupa Birliği'nin desteklediği ''Özel Eğitim Emek İster'' projesi kapsamında Prof. Dr. Atilla Cavkaytar'ın konuşmacı olarak katıldığı Engelli Bireylerin Ailelerine Yönelik İletişim ve Sosyalleşme Eğitimi konferansı düzenlendi.

Bingöl Üniversitesi Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı ve proje yürütücüsü Öğr. Gör. Mahmut Buyankara, projenin amacı hakkında şunları söyledi: "Bu proje ile birlikte özel eğitim hizmetlerinin kalitesini; dijital içerik tasarımları ve eğitimler üzerinden geliştirerek bu alanda ihtiyaç duyulan donatıları sağlamak ve alan araştırmaları yoluyla kısa ve orta vadeli eylem planları oluşturmaktır" '

Proje süresinin 16 ay olduğuna dikkat çeken Buyankara, "Bu proje, hibe programına yapılan 400 başvuru arasından başarılı olan 43 projeden birisidir. Bu konuda her zaman desteğini eksik etmeyen Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak hocamıza, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil Yücel'e ve bize destek olan herkese teşekkür ediyorum' dedi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil Yücel, 'Özel Eğitim Emek İster' projesinde yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, 'Bu konuda üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmeye ve destek olmaya her daim hazırız' dedi.

Bu projenin bizler için ihtiva ettiği önem kadar bu alanda ihtiyaç sahibi olan bireyler ve aileler için de çok değerli olduğunu söyleyen Yücel, "Projede emeği olanlara teşekkür ediyor, 'Bizimle ilgili her türlü sorumluluğu yapmaya ve destek olmaya hazırız ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmasının akabinde" Özel Eğitim Emek İster" Projesi kapsamında konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Atilla Cavkaytar Özel eğitim öğretmenleri ve ailelere yönelik olarak yaptığı konuşmasında, öğretmenlere yönelik olarak çalışma kitapları ve dijital içerikler oluşturma, destek eğitimi ve kaynaştırma/bütünleştirme konularına, engelli öğrencisi bulunan ailelerin özel eğitim konusunda farkındalıklarının artırılması için engel türlerine uygun olarak iletişim, sosyalleşme ve mahremiyet konulu bilgilendirme yaptı.
https://bingol.meb.gov.tr/www/ozel-ogrencilerimizin-ailelerine-yonelik-konferans-duzenlendi/icerik/2300

1 Temmuz 2022 CumaÖZEL EĞİTİM EMEK İSTER PROJESİ İÇİN TOPLANTI YAPILDI
1 Temmuz 2022 CumaÖZEL EĞİTİM EMEK İSTER
30 Haziran 2022 PerşembeÖzel öğrencilerin ailelerine yönelik konferans düzenlendi
25 Mart 2022 CumaÖZEL EĞİTİM EMEK İSTER’ PROJESİNİN TANITIM TOPLANTISI YAPILDI
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Special Education Requires Effort Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2022 BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ
mb2kara@hotmail.com Tel:4262160012 Faks:4262151020