Tüm Duyurular

152 BAYOSB Sustainable Training Center (BAYOSB Sürdürebilir Eğitim Merkezi)
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde yer alan Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesinde kurulacak olan Sürdürülebilir Eğitim Merkezi ile çalışanların ve işverenlerin bilinçlendirilmesi ayrıca buna bağlı olarak iş kazası oranlarının azaltılması, tutarlı ve uygulanabilir stratejilerin geliştirilmesi ile programın genel hedefine katkı sağlanacaktır.

Özel Amacı
Bağyurdu Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde; inşaat, vitrifiye, tuğla, metal sektöründe çalışan kadın ve erkeklerin İSG yönünden yüksek teknoloji ile bilinçlendirilmesi, işverenlerin çok tehlikeli İSG konusunda bilgilerinin ve kurumsal kapasitelerinin arttırılması, bölgede yer alan üniversite ve mesleki lisesi öğrencilerin yerinde İSG konusunda eğitimlerinin sağlanması, çevre bölgelerde yer alan OSB’ler, işverenler, çalışanların yararlanacağı ve Sivil Toplum Kuruluşları için rol model olacak Bağyurdu OSB Sürdürülebilir Eğitim Merkezinin kurulması sağlanacaktır.

Beklenen Sonuçlar
Oc1.1 İşletmelerde iş güvenliği bilinci artırıldı,
Oc1.2 kurum içindeki eğitim ve kurumsal kültür arttırıldı,
Oc1.3 Sürdürülebilir Eğitim Merkezi geliştirilmesinde ve öğretilmesi için rol model oldu.
Oc2.1 İnşaatlarda çalışanlar, öğrenciler, stajyerler Yüksek Teknolojili İSG Eğitimi aldılar,
Oc2.2/Oc4.2 İş kazasının yaşanmaması ile iş verimliliği artırıldı, Oc2.3/Oc3.1/Oc4.3 Eğitime tabi tutulan kişiler bu teknolojik bilgileri eğitimin etkileşimsel ilerleyişi ile aile fertleri, arkadaş vs gibi gruplara taşıyarak bilginin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlandı,
Oc2.4 İş kazalarının azalması ile stajyer ve öğrenciler, sanayinin güvenilir ve tercih edilebilir olduğunun farkına vardılar, Oc2.5 Eğitimde sürdürülebilirlik sağlandı.
Oc3.2/Oc4.1 Önlenmiş iş kazaları ile devletin ve işverenin doğrudan/ dolaylı maliyetleri azalacak
iOc1: Kurulan 1 adet teorik İSG Eğitim alanı, aylık olarak planlanmış İSG eğitimleri
iOc2: Sanal gerçeklik eğitim alanı, İSG Eğitim içerikleri, Yüksek teknoloji ile verilmiş olan eğitimler
İOc3: Mobil uygulama ile işveren ve çalışanlar için anlık bilgi akılı sağlayan teknolojik sistem geliştirildi.
iOc4: Bulut sistemi üzerindn çalışan web tabanlı yenilikçi bir sistem geliştirildi. Web tabanlı mobil uygulamalar içinde sistem hizmeti sağlandı. Veriler ile ilgili raporlama yapıldı.Ulaşılan Sonuç ve Çıktılar
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği BAYOSB Sustainable Training Center (BAYOSB Sürdürebilir Eğitim Merkezi) Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2023 BAĞYURDU ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ
meslekiegitim@bayosb.org Tel:2328807032 Faks:2328807045