Tüm Duyurular

88 Safe Shipyards with Technology Based Trainings
Proje Genel Bilgileri
Teknoloji Bazlı Eğitimlerle Güvenli Tersaneler projesi
Gemi sanayisinde İş sağlı ve güvenliğinin önemi ve bilinci ile geliştirilen proje bu alanda bir dizi etkinlik yürütecektir. E- öğrenme ve sanal gerçekliğin kullanılması gibi yenilikçi , teknoloji tabanlı öğrenme modeli ile geliştirilen proje Yurt Dışı Çalışma ziyaretleri, İSG komisyon faaliyetleri, İSG Laboratuar kurulumu, Etki değerlendirme raporu, Pilot uygulama faaliyetleri ile uygulanacaktır. Bölgede ilk olacak olan Projenin başarılı projeler listesine girmesi hedeflenmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Genel Amacı
Gemi inşa sanayinde çalışanlar ve işverenler için yenilikçi öğrenme materyallerinin geliştirilmesini destekleyerek iş sağlığı ve güvenliği bilincini ve bilgisini artırmak.

Özel Amacı
1. Tuzla'daki tersanelerde iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarını iyileştirmek ve mevcut uygulamaların doğru uygulanabilirliğini artırmak.

2. Tuzla'da ilgili tüm aktörleri bir araya getirerek işbirliği mekanizmalarını ve bilgi paylaşımını artırmak.

3. Mesleki ve teknik liseler için gemi inşa eğitimi veren İSG eğitiminde iyi bir uygulama geliştirmek.

Beklenen Sonuçlar
4 kişilik proje ekibi oluşturuldu ve ekiple iş sözleşmesi imzalandı. GİSBİR bünyesinde proje ofisi kuruldu. Aylık proje yönetimi toplantıları yapıldı. 6 aylık iç denetimler yapıldı; 2 adet denetim raporu tutulmuştur. 2. E-öğrenme platformu ve 3 e-öğrenme modülü geliştirildi. 2 simülasyon senaryosu geliştirilmiştir. 3. Risk analizi raporu yayınlandı. Her biri 2 gün olmak üzere 5 tersanede pilot çalışmalar gerçekleştirildi. 4. İSG laboratuvarı kuruldu. Simülasyon ve e-öğrenme eğitimleri düzenlendi ve katılımcılar sertifikalarını aldı. 5. 2 farkındalık semineri tamamlandı; katılımcılar sertifikalarını aldı. 4 günlük bir çalışma ziyareti gerçekleştirildi ve inceleme raporu tamamlandı. 15 kişilik İSG komisyonu oluşturulmuş ve Etki Değerlendirme Raporu tamamlanmıştır. 6. 120 kişilik proje açılış ve kapanış toplantıları yapıldı. İletişim toplantıları sonucunda iletişim planı ve uygulamaları ortaya çıktı. Görüş kapsamında 2 tabela, 12 kırlangıç ​​bayrağı, 6 masa bayrağı, 1 örümcek standı, 500 t-shirt, 750 bez çanta, 500 matara, 750 defter ve 750 kalem basıldı.

Ulaşılan Sonuç ve Çıktılar
Proje yürütüm aşamalarında detaylandırılacaktır.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerEtkinliklerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Safe Shipyards with Technology Based Trainings Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 TÜRKİYE GEMİ İNŞA SANAYİCİLERİ BİRLİĞİ (GİSBİR)
mehtapozdemir@gisbir.org Tel:5330847823 Faks:2164460684