Tüm Duyurular

TREESP2.1.IQSES/067 Great Hearts Project
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
Bölgede, özel eğitimin kalitesinin artırılması yoluyla bütünleştirici Eğitim hizmetlerinin kalitesinin artırılmasına katkı sağlanmasıdır.
 

Özel Amacı
Sivas ilinde AB uygulamaları ile uyumlu stratejilerin uygulanması yoluyla özel eğitim hizmetlerinin kalitesinin artırılmasıdır

Beklenen Sonuçlar
İlimizde Özel eğitim alanında öğretmenlerin eğitimler aracılığıyla kapasitelerinin artırılması,
Özel eğitimde kaynaştırma/bütünleştirme eğitimi alanlarına ilişkin eğitim materyallerinin hazırlanması,
Öğretmenlerin, ailelerin ve okul yöneticilerinin özel eğitim ile ilgili farkındalıklarının artırılması ve
Özel eğitimde kaynaştırma/bütünleştirme eğitimi alanına ilişkin ağ ve ortaklık mekanizmalarının kurulması ve geliştirilmesidir.

Ulaşılan Sonuç ve Çıktılar
Tekin Çelikbilek Özel Eğitim Anaokulu, Sivas Özel Eğitim uygulama Okulu, Şarkışla Atatürk, Gürün Kurultay ve Suşehri Kemal Paşa İlkokulunda Duyu Bütünleme Sınıfı,Sivas Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde ise Duyu Bütünleme ve Dikkat Sınıfı oluşturulmuştur.İlimizde görev yapan özel eğitim ve rehberlik öğretmenlerine 72 saat duyu bütünleme farkındalık eğitimi verilmiştir.Ahmet Kutsi Tecer Özel Eğitim Okulunda öğrenim gören 13 öğrencimize İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 90 saat öykü yazma eğitimi verilmiş ve bir hikaye kitabı oluşturulmuştur.Hikaye kitabı film haline getirilmiştir. Ayrıca ailelere seminerler düzenlenerek duyu bütünleme eğitiminin önemi anlatılmıştır.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Great Hearts Project Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 SİVAS İL ÖZEL İDARESİ
ab@sivas.gov.tr Tel:3462235301 Faks:3462235301