Tüm Duyurular

Linkler
STEM Eğitim ve Koordinasyon Merkezi
TREESP2.1.IQSES/058 STEM Education and Coordination Center
Proje Genel Bilgileri
STEM Eğitim ve Koordinasyon Merkezi
Proje ve Amacı
STEM Eğitim ve Koordinasyon Merkezi Projesi;

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde, Bütünleştirici Eğitim İçin Özel Eğitim Hizmetlerinin Kalitesinin Artırılması Hibe Programı kapsamında Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak olarak finanse edilmektedir.

Projenin genel amacı, özel eğitim hizmetlerinin kalitesinin artırılmasına katkıda bulunmaktır. Bu amaç doğrultusunda bilim ve sanat merkezlerine odaklanan projede özel yetenekli öğrencilere yönelik STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) eğitiminin daha nitelikli hâle getirilmesi hedeflenmektedir.

Hedef Kitle
Projenin hedef kitlesi bilim ve sanat merkezlerinde çalışan fen bilimleri, fizik, kimya ve biyoloji öğretmenleridir. Bu öğretmenler arasından gönüllü 25 kişiden oluşan katılımcı grubu çeşitli kriterlere göre belirlemiştir.
Etkinlikler
Proje kapsamında çeşitli sertifika eğitimlerine ve faaliyetlere katılacak öğretmenlerimizle özel yeteneklilere yönelik STEM eğitim kılavuzu, e- içerikler ve STEM eğitim kitleri hazırlanacaktır.
Genel Amacı

Özel Amacı

Beklenen Sonuçlar

Ulaşılan Sonuç ve Çıktılar
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerEtkinliklerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği STEM Education and Coordination Center Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2022 YASEMİN KARAKAYA BİLSEM
erhansahin38@gmail.com Tel:3122350683 Faks:3122357348